FOMO rozprzestrzenia się w przestrzeni Bitcoinów.

Bitcoin poniósł kolejny poważny wzrost i obecnie handluje za ponad 11.800 dolarów.

Postawa FOMO wróciła do Bitcoin’a
Wielu analityków uważa, że postawa FOMO (lub „strach przed zaginięciem“) powróciła do przestrzeni kryptońskiej. Wraz z pojawieniem się Bitcoin’a, wielu nowych graczy chce zaangażować się w rynek Bitcoin’ów i odegrać swoją rolę, mając nadzieję na zwycięstwo. Jest to ta sama postawa, która oznaczała w całej kryptońskiej przestrzeni pod koniec 2017 roku, kiedy to aktywa osiągały swój wszechczasowy haj w wysokości prawie 20 tys. dolarów na jednostkę.

Joe DiPasquale – dyrektor generalny Bit Bull Capital w San Francisco – wyjaśnił:

Bitcoin znajduje się obecnie w fazie załamania, podobnie jak w pierwszym półroczu 2019 roku, kiedy to jego wartość wzrosła o 189%… W kryptowalucie często obserwujemy gry „impetowe“.

Jeśli FOMO rzeczywiście przejmuje arenę kryptograficzną, jak ją znamy, to należy wziąć pod uwagę zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty. Z jednej strony, Bitcoin Revolution musi przyciągać przybyszów i być handlowany, aby dostać się gdziekolwiek. Jeśli jego cena kiedykolwiek będzie nadal rosnąć lub jeśli waluta kiedykolwiek będzie uważany za główny nurt lub uzasadnione w jakikolwiek sposób, to musi przyciągnąć uwagę na poziomie, który jest porównywalny do kart kredytowych lub walut fiat, więc im więcej osób zaangażowanych, tym lepiej zazwyczaj.

Z drugiej strony, może to potencjalnie wrócić do nip bitcoin i jego użytkowników w zarodku, biorąc pod uwagę, że jest to dokładnie to, co miało miejsce trzy lata temu. W tym czasie Bitcoin strzelił do najwyższego poziomu w historii, ale nieco ponad miesiąc później, waluta sama się załamała i straciła tysiące na cenie w stosunkowo krótkim czasie. Czasami napływ ludzi może potencjalnie rzucić coś na kolana, ponieważ nie jest przygotowany na cały biznes, do którego jest przeznaczony.

To, co widzimy dzisiaj, jest stosunkowo podobne. Giełdy kryptograficzne, takie jak Coinbase w San Francisco, donoszą, że liczba nowych użytkowników zapisujących się na konta wzrosła tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni, co oznacza, że kilka osób angażuje się w ten proces, podczas gdy jeszcze miesiąc temu prawdopodobnie nigdy wcześniej nie spojrzeli nawet na symbol Bitcoin.

Inne platformy handlowe, takie jak Binance USA, mówi, że handel bitcoin jest na najwyższym poziomie w tym tygodniu. Cory Klippsten – inwestor technologii i założyciel Bitcoin app Swan Bitcoin – stwierdził:

[W tym tygodniu] wysadził wszystko, co widzieliśmy… Oczekiwania tak wielu [inwestorów Bitcoin], że jesteśmy na wczesnym etapie innego wzrostu meteorycznego może być samospełniające się.

Więcej popytu niż kiedykolwiek?

W międzyczasie, kilka mniejszych platform Bitcoinów – takich jak Shakepay w Kanadzie – zgłosiło ogromny wzrost popytu. Dyrektor generalny Jean Amiouny wyjaśnił:

W ciągu ostatnich kilku tygodni zaobserwowaliśmy znaczny wzrost liczby rejestracji klientów i aktywności na naszej platformie.